DUMAVA subsidie ook in 2025 beschikbaar voor verduurzaming vastgoed

De belangrijkste verwachte aanpassingen

Markten Overzicht Header

In 2025 zal er een nieuwe DUMAVA subsidieronde plaatsvinden. Momenteel is er een internetconsultatieronde waarin iedereen feedback kan geven op de voorgestelde wijzigingen. In maart wordt de definitieve regeling gepubliceerd.

De belangrijkste verwachte aanpassingen in de DUMAVA regeling zijn:

  • Amateursportverenigingen kunnen gebruik maken van de DUMAVA regeling.
  • Ondernemingen mogen, onder bepaalde voorwaarden, DUMAVA aanvragen voor losse verduurzamingsmaatregelen.
  • Combinatie van subsidies: Aanvragers kunnen DUMAVA-subsidie (onder voorwaarden) combineren met een andere subsidie voor dezelfde maatregel.
  • Er komen specifieke eisen voor de integrale verduurzaming van monumenten naar een zeer hoog energieprestatieniveau.

De bestaande inhoudelijke voorwaarden zullen nauwelijks veranderen. Vanaf eind mei / begin juni wordt de DUMAVA-aanvragenronde opengesteld.

Ondersteuning voorbereiding DUMAVA subsidie 

Wij adviseren organisaties om tijdig te beginnen met de voorbereidende werkzaamheden voor de DUMAVA-subsidieaanvraag. Vanbeek heeft al veel organisaties met succes geholpen hierbij en staat vanzelfsprekend klaar om jullie nu ook inhoudelijk te ondersteunen. Als je gebruik wil maken van deze dienstverlening of meer hierover wil weten, neem dan contact met ons op.

Over DUMAVA

De DUMAVA is een belangrijke subsidieregeling voor de verduurzaming van maatschappelijke gebouwen, zoals scholen, buurthuizen, zorginstellingen, gemeentelijk vastgoed en binnenkort ook amateursportverenigingen. Deze incidentele, meerjarige regeling wordt gefinancierd uit het Klimaatfonds, dat voor de periode 2024-2030 ongeveer € 1,9 miljard beschikbaar stelt. De regeling opende in 2022 en recent is de derde subsidieronde afgesloten met circa € 400 miljoen. Voor 2025 is er € 345 miljoen gereserveerd. Voor meer informatie over DUMAVA, bezoek de website van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Bron: RVO.nl en link naar de internetconsultatieronde.

Ondersteuning nodig bij je DUMAVA subsidie aanvraag voor 2025? Neem contact op met:

nieuws

Interessant voor jou?

Netcongestie Onderzoek
Subsidie Netcongestie onderzoek
09-01-2025
Voor energieflexibiliteit: kans voor bedrijven in congestiegebieden
Eed Audit
Update EED energie-audit
09-01-2025
De EED energie-audit moet om de vier jaar opnieuw worden ingediend.
Wijziging Energiebelasting
DUMAVA 2025
08-01-2025
Ontdek de belangrijkste verwachte aanpassingen voor DUMAVA.
Fijne Kerstdagen
Kerstgroet Vanbeek 2024
17-12-2024
Fijne feestdagen en een gelukkig 2025!
Stichting Mirana
Kerstdonatie 2024: Stichting Mirana
16-12-2024
Middels een loting wordt de jaarlijkse Vanbeek kerstdonatie uitgekozen.
Bekijk hier meer nieuws artikelen
Nieuws